Paskolas verslui galima jas suskirstyti į tris kategorijas: paskola naujai besikuriančiam verslui, paskola verslo plėtimuisi ir paskola apyvartinėms lėšoms.

Paskolą naujai besikuriančiam verslui gauti - sunkiausia. Nes kreditorius „nieko nežino“ apie paskolos prašytoją. Gal verslo idėja ir atrodo labai šauni, tačiau jai įgyventi pritrūks žinių arba nepatyręs verslininkas netiksliai apskaičiavo reikiamos paskolos sumą ir pilnai viską įgyvendinti jam pritrūks lėšų. Arba idėja gali pasirodyti kaip tik - prasta. Gal norimoje rinkoje – milžiniška konkurencija, todėl mažai šansų, kad verslą pavyks išvysti. Tačiau gal paskolos prašytojas kaip tik sugebėtų sukurti tokį verslą, kuris dėl kažkokios smulkmenos, būtų geresnis už daugelių kitų ir atneštų norimą pelną. Vienareikšmiškai – kreditoriai suinteresuoti verslo sėkme, todėl besikuriančioms įmonės dažnai siūlo ir nedidelį nemokų paslaugų paketą.

Bendras patarimas naujam verslui – pasiruošk verslo planą ir pirmyn į paieškas. Dabar gausu įvairių iniciatyvų, kurios padeda „startuoliams“ su dokumentais. Su jų pagalba gali būti lengviau gauti ir paskolą.

Paskolos verslo plėtimuisi, priklausomai nuo norimos sumos, gali būti su turto įkeitimu arba be jo.

Naujai įrangai įsigyti, naujoms prekėms užsakyti, atsiskaityti už žaliavas, naujai transporto priemonei, serviso remontui, IT sprendimams – visa tai gali būti traktuojama kaip paskolos verslo plėtimuisi. Kreditoriai tokias paskolas mėgsta labiausiai. Svarbiausia – geras nustatyto laikotarpio biudžetas. Jei jis šlubuoja, bus tikrinamas įmonės turtas. Kreditoriai nori apsisaugoti.

Mažiau mėgstamas verslo paskolų tipas - paskola apyvartinėms lėšoms. Ji gali būti skirta darbuotojų atlyginimams išmokėti, padengti nenumatytas išlaidas ar pan. Čia bus tikrinamas laikotarpio biudžetas ir įmonės turtas.

Paskolos verslui. Kur gauti geriausią pasiūlymą?

Priklausomai nuo paskolos dydžio ir termino, taip pat ir verslo idėjos rizikingumo faktoriaus, verta pradėti nuo bankų. Tačiau kredito unijos,  greitas kreditas internetu tai pat nebloga idėja.

Fin bee
Monify
Vivus
Arba dar tiksliau išsirinkti padės Pigiausiospaskolos skaičiuoklė