Nuo senų laikų Lietuviai norėjo turėti savo būstą. Skirtingai nei daugelyje vakarų šalių, kur nuomotis net ir visą gyvenimą yra įprasta, pas mus tik vienetai gyventojų nusprendžia niekada neturėti savo būsto. Gal tam įtakos turėjo ilgas sovietinis palikimas, kai buvo galima gauti būstą “už nieką”, todėl vyresnio amžiaus žmonės perdavė tokį požiūri ir savo vaikams. Tačiau naujoji karta susidūrė su problema, kad būstas tapo sunkiai įperkamu pirkiniu didžiajai dalį Lietuvos gyventojų. Dabar sutaupyti būstui gali tik vienetai, nebent norimas namas ar butas būtų perkamas provincijoje arba būstą pirktu šeima, užsidirbusi emigracijoje. O eiliniui lietuviui lieka vienintelė išeitis – būsto paskola.

Būto paskola įpratai yra teikiama užstatant perkamą turtą. Jos palūkanos,  lyginant su kitų paskolų pvz. Vartojimo kredito, yra nedidelės. Tačiau kai pasiskolinta suma dažniausiai nuo 20 000 eur, tai ir nedidelės palūkanos galiausiai tampa solidžia permoka. Žinoma galima tokią paskolą atiduoti greičiau, tad permokama mažiau. Vėliau, galima būsto paskolą ir padidinti pvz. norint įsigyti didesnį būstą.

Norint pasiimti būsto paskolą reikalingas pradinis įnašas. Jis dažniausiai būna apie 20%. Jį sutaupyti taip pat dageliui šeimų yra nelengva užduotis. Atrodytų šiai problemai spręsti tiktų vartojimo kreditas. Tačiau sprendžiam ar duoti paskolą ar ne, kreditoriai atidžiai peržiūri paskolos prašytojo pajamų išklotines ir tikrina ne tik tai ar šiuo metu vienam šeimos nariui užtenka pajamų, bet ir visą paskolų istoriją. Kreditai nėra pats „gražiausiais“ įrašas prašytojo istorijoje. Prieš prašant būsto paskolos verta grąžinti visas skolas, net ir nedidelį lizingą. Nes skaičiuojant kiek lieka pragyvenimui, kreditorius įtrauks ir esamo lizingo įmokas net jeigu mokėti bus likę tik 3 mėn., o būsto paskolą imsite 25 metas.

Malonu tai, kad būsto paskolas šiek tiek gali paremti valstybė. Jeigu perka jauna šeima savo pirmą būstą ir jų pajamos patenka į nustatytus rėmus, valstybė padengs dalį paskolos. Taip pat veikia pagalba ir perkant būstą regionuose.

Būsto paskola. Kur gauti geriausią pasiūlymą?

Kadangi būsto paskolos yra įsipareigojamas didžiajai gyvenimo daliai, rintis kreditorių reikia labai atsakingai. Dažniausiai būsto paskolos pasiimamos iš banko. Galima net preliminariai paskaičiuoti ar šiuo metu bankas suteiktų norimą paskolą ar ne. Internete esama nemažai būsto paskolos skaičiuoklių:

Swedbank būsto paskolos skaičiuoklė
Luminor būsto paskolos skaičiuoklė
Seb būsto paskolos skaičiuoklė

Kiek kebliau paskolą gali būti pasiimti žmonėms dirbantiems su verslo liudijimais arba individualia veikla. Jie taip pat gali gauti būsto paskolą iš banko, tačiau verta pasižvalgyti ir po kredito unijas. Čia palūkanos gali būti didesnės, bet paskolos gavimo sąlygos lankstesnės. Galiausiai yra ir kreditų teikėjų, kurie užsiima būsto paskolomis.

Savy
Vivus
Arba dar tiksliau išsirinkti padės Pigiausiospaskolos skaičiuoklė