Paskolos dirbantiems užsienyje 2020 informacija (II dalis)

Paskolos dirbantiems užsienyje 2020 informacija (II dalis)

2020-02-10

Kokios kliūtys gali iškilti norint gauti paskolą dirbant užsienyje?

Ne visi asmenys gali pasigirti turintys nepriekaištingą kredito istoriją. Tai yra vienas svarbiausių akcentų norint skolintis internetu. Paskolos dirbantiems užsienyje be kredito istorijos tikrinimo taip pat nėra suteikiamos. Tad, jeigu norite išvengti laiko gaišimo ir gauti paskolą, siūlome atidžiai pasižiūrėti kokia yra jūsų pačių situaciją. Taip pat naudinga būtų bet kažkiek laiko skirti įstatymų ir esamos tvarkos apžvalgai. Tai galutiniai leis suprasti ar jūs turite teisę gauti vartojimo paskolą ar ne. Tai liečia ir svetur gyventi išvykusius lietuvius, nes vis dėlto – jie ne ką rečiau bando skolintis iš Lietuvoje veikiančių vartojimo kreditus teikiančių finansų bendrovių.

Skolintis iš Lietuvoje veikiančių bendrovių.

Būtina suprasti, kad Lietuvoje galioja tokia tvarka, kad paskolą gauti gali tik tie, kurie gali jas grąžinti laiku. Ko gero jums kyla klausimų, kas sprendžia kas gali gauti paskolas, o kas ne? Viskas yra labai paprasta – sprendimus priima bendrovės, bet jos juos priima remiantis pagal įstatymus ir esamus mokumo vertinimo nuostatus. Jos turi ir vidines taisykles, kurios pagelbėja kaip reikiant. Tad, kokia ta tvarka yra iš tikrųjų?

Paskolos emigrantams - kreditorių verinimas

Pirmiausia kreditoriai pasižiūri kas bando skolintis – nustatoma asmens gyvenamoji vieta. Kai pateikiate tuos duomenis apie save, ten nurodote ne tik vardą bei pavardę su asmens kodu, bet ir adresą. Pagal jį kreditoriai mato kur esate registruoti. Tad, paskolos dirbantiems užsienyje dažnai neišduodamos dėl neteisingų duomenų nurodymo. Tiesa, tokių duomenų tikrumas turi būti patikrintas. Dėl šios priežasties, dėl viso pikto kreditoriai pasižiūri kokia yra jūsų gyvenamoji vieta iš tiesų. Pagal asmens kodą kreditoriai gali nustatyti kur esate deklaravę gyvenamąją vietą. Jeigu bus matoma, kad jūs deklaravote išvykimą iš Lietuvos, bet paraiškoje nurodėte lietuvišką adresą, vadinasi gali būti, jog paraiška bus atmesta. Tai gali būti vertinama netgi kaip bandymas sukčiauti.

Kitas svarbu niuansas – pajamų įvertinimas. Taip pat turintiems skolų yra sunku gauti tokias finansines paslaugas. Be jų jokia finansų įstaiga Lietuvoje negali suteikti paskolos. Išduotos paskolos dirbantiems užsienyje be pajamų įvertinimo – įstatymų pažeidimas ir negerbimas. Nesvarbu kur dirbate – būtina įvertinti jūsų mėnesio pajamų vidurkį, šaltinį, tvarumą bei kitus niuansus. Jeigu bus matoma, kad jūsų pajamos nėra tvarios, tuomet jokios paskolos paprasčiausiai negausite.

Paskolos dirbantiems užsienyje galimos tik turint banko sąskaitą

Paskolų teikėjai akcentuoja, kad naivu tikėtis gauti paskolą, jeigu finansinė situacija yra labai prasta. Paskolos dirbantiems užsienyje irgi suteikiamos analogiška tvarka. Aišku, tokiems asmenims yra taikomi tie patys apribojimai, tačiau jie dažniau neatitinka žymiai daugiau sąlygų nei Lietuvoje gyvenantys asmenys. Jeigu esate iš tų emigravusių žmonių, kurie siekia gauti paskolą mūsų šalyje, pirmiausia patiems reikėtų įvertinti situaciją ar atitinkamos visos sąlygos. Tai padės sutaupyti tiek jūsų, tiek ir paskolų teikėjų laiką. Žinoma, kai kurie dirbantys užsienyje kreditus gauna žymiai lengviau, tačiau tai yra vienetiniai atvejai ir tikrai ne visiems taikomis. Kaip bebūtų, žemiau pateikiamos pagrindinės sąlygos norint gauti paskolą Lietuvoje.

Skolintis dirbantiems užsienyje būtina turėti banko sąskita

Bet kokia paskola dirbant užsienyje išduodama bendra tvarka. Paskolų bendrovės, kurios išduoda vartojimo kreditus, vienu pagrindiniu reikalavimu laiko pajamas. Tai ne tik kreditorių keliamas reikalavimas – tai numatyta įstatymuose. Jokia kredito įstaiga ne turi teisės išduoti paskolos asmeniui, kuris neturi tvarių pajamų šaltinio. Ypač bedarbiai dėl to turėtų suklusti – jie negali gauti jokių paskolų. Klabant apie emigrantus, reikia akcentuoti, kad tokie asmenys į Lietuvą grįžta ne visam laikui. Paprastai kalbant, dauguma jų grįžta atostogoms, o per jas bando gauti kreditus Lietuvoje. Pabrėžtina, kad dažnai atvejais jie lieka nieko nepešę. Taip yra dėl to, kad kredito bendrovės mato, jog jie nėra nuolatiniai Lietuvos gyventojai. To reikalaujama iš visų potencialių paskolų gavėjų.

Kaip visada, svarbiausias reikalavimas - pajamos

Be pajamų gavimo, taip pat taikomas reikalavimas turėti švarią kredito istoriją, kuri nekeltų abejonių dėl finansinio patikimumo. Pavyzdžiui, jeigu prieš porą metų buvote paėmę ne vieną vartojimo paskolą ir jų negrąžinote laiku, tuomet gali viskas užstrigti. Paprastai kalbant, jeigu kredito teikėjas pamato, kad anksčiau įsipareigojimus vykdėte atmestinai, jūs galite būti laikomi nepatikimais klientais. Tokių vengia visi paskolų teikėjai. Tačiau, jeigu tokios negrąžintos paskolos buvo prieš labai ilgą laiką, o naujesnės buvo grąžintos sėkmingai, galbūt išimtis ir bus padaryta. Tad, tokiais atvejais, paskola dirbant užsienyje gali būti išduodama taikant išimtis.

Norint sėkmingai gauti paskolą, yra taikomi itin paprasti reikalavimai tiek dirbantiems užsienyje, tiek ir gyvenantiems ir besiverčiantiems mūsų šalyje. Jeigu tie reikalavimai neatitinkami, tuomet paskola nebus suteikiama ir tiek.

Paskolos dirbant užsienyje - kada buvo paprasčiau?

Esant finansų rinkos ribojimams, daugelis asmenų nesulaukia teigiamo kreditoriaus atsakymo. Kai kurie asmenys dažnai mano klaidingai – paskolos dirbant užsienyje nėra lengviau išduodamos. Tai patvirtina ir pačios finansų įstaigos. Norint sėkmingai gauti vartojimo paskolą, tenka pereiti įprastą procedūrą, kuri įvardijama kreditingumo vertinimo. Be kita ko, tenka atitikti specialius reikalavimus, kurie yra numatyti įstatymuose ir ne tik. Kreditoriai taip pat turi savo vidines taisykles, kurios gali apsunkinti paskolos gavimo procesą. Tad, ką verta žinoti tiems, kurie nori skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių ar sutelktinio finansavimo platformų Lietuvoje?

Gaunamos pajamos dar negarantuoja, kad paskola bus sėkmingai suteikta. Paprastai kalbant, žiūrima į visumą. Kredito teikėjams rūpi ir tai, kokius įsipareigojimus turite kitoms finansų įstaigoms. Jiems svarbu matyti tikslias sumas ir laikotarpius kada tos skolos turi būti grąžintos. Pateikiant kredito paraišką, yra laukelis, kuriame turite nurodyti kokią mėnesio pajamų dalį jūs skiriate kredito ar kitų finansų įstaigų įmokų mokėjimams. Jeigu ta suma bus per daug didelė, tuomet kredito tiekėjas neturės teisės jums suteikti naujos paskolos. Pajamų ir išlaidų santykis skaičiuojamas taip, kad riba brėžiama kai 40 procentų pajamų skiriama visų įmokų mokėjimams.

Pagal kokias išmintis paskolos dirbantiems užsienyje suteikiamos?

Be abejo, visada gali būti taikomos specialios išimtys. Ta minėta 40 procentų pajamų riba negalioja tokiais atvejais, jeigu pajamų sumą yra milžiniška. Bet, aišku, kad tokias pajamas gaunantys asmenys vargu ar ims greituosius kreditus. Visgi, šios bendrovės dar skolina bene didžiausiomis palūkanomis Lietuvoje. Norint gauti geriausius pasiūlymus, patartina jų ieškoti ir kitose vietose. Pavyzdžiui, sutelktinio finansavimo sistemos irgi siūlo gana dideles paskolas ilgiems laikotarpiams. Ten galite gauti kreditus gana mažomis palūkanomis. Pabrėžtina, kad tokiose vietose dažniausiai ir kreditingumas vertinamas atidžiau.

40% pajamų riba

Paskolos dirbant užsienyje irgi nėra suteikiamos taip paprastai. Ko gero tikslinga sakyti, tokie asmenys kaip tik susiduria su daugybe iššūkių skolinantis Lietuvoje. Jiems sunkiai sekasi įgyvendinti tam tikrus reikalavimus. Pavyzdžiui, tokiems asmenims sunkiau įrodyti, kad jie gauna pajamas, nes Lietuvoje registrai tokių duomenų negauna ir tiek.

Pajamų įrodymas kredito teikėjui yra pagrindinis žingsnis. Būtina žinoti, kad pajamos dar nieko negarantuoja, nes jos tiesiog gali būti per daug mažos.

Gera žinia - paskolos dirbantiems užsienyje 2020 metais išduodamos kiek griežčiau

Kai kuriems lengva teigti, kad paskolos dabar išduodamos visiems. Tačiau būtina žinoti, kad paskolos dirbantiems užsienyje neretai netgi nėra išduodamos dėl elementarių priežasčių. Apskritai kalbant, jokie vartojimo kreditai nėra išduodami bet kam ir bet kaip. Tik po detalaus kreditingumo įvertinimo paaiškėja ar asmuo gali gauti paskolą ar ne. Priešingu atveju, kreditoriai sulauktų baudos už aplaidų mokumo vertinimą. Tikrai nebėra tie laikai, kai kreditoriai nežiūrėjo net į pajamas ar amžių. Tiesiog vartojimo paskolų rinka dabar yra reguliuojama, o Lietuvos bankas akylai stebi visų vartojimo kredito teikėjų žingsnius. Tad, į ką verta atsižvelgti bandant skolintis internetu?

Dabar paskolos dirbantiems užsienyje neišduodamos tuomet, kai asmuo negali patvirtinti ar kažkaip įrodyti, jog jis gauna tas nurodytas pajamas. Tai yra paprastas reikalavimas, kurį atitikti turi visi. Dirbantys užsienyje sunkiau įrodo pajamų tikrumą nei Lietuvoje dirbantys asmenys.

Informacija: paskolos dirbantiems užsienyje ir turintiems nekokią kredito istoriją

Aišku, taip pat reikia žinoti, kad asmenys, kurių kredito istorijos nepuošia geri įrašai, gali sulaukti neigiamo atsakymo dėl kredito suteikimo. Pavyzdžiui, asmuo, kuris prieš kelerius metus turėjo paėmęs paskolas ir jų negrąžino, tiesiog naujų kreditų dabar gauti negali. Matote, tokia paskola negali būti suteikiama, nes tai draudžia įstatymai. Kiekvienas kreditorius turi įvertinti kliento situaciją ir nustatyti ar asmuo yra atsakinga ar ne. Tuo labiau, patys kredito teikėjai neori rizikuoti su tokiais asmenimis, kurie nuolatos vengia vykdyti savo įsipareigojimus. Tokiais atvejais, net ir turto įkeitimas vargu ar padės.

Paskolos emigrantams - svarbu pajamų kilmė

Kas liečia dirbančius užsienyje, tai kaip jau minėjome – jie paskolų dažniausiai negauna, nes negali įrodyti pajamų kilmės. Tačiau paskolos jiems gali būti nesuteikiamos ir dėl mažo amžiaus ir dėl gyvenamosios vietose. Paskolų teikėjai turi vidines taisykles, tad jas būtų geriausia perskaityti dar prieš pateikiant kredito paraišką.

Verta žinoti ir tai, kad visi kreditoriai paskolas išduoda tik tuomet, kai matoma, jog nauja paskola ateityje klientui nesudarys jokių nepatogumų ir neapsunkins jo padėties. Tai reiškia, kad bus atliekami specialūs skaičiavimai. Jie atliekami vertinant pajamas ir turimus įsipareigojimus.