Paskolos bedarbiams (2020 atnaujinta)

2020-08-11

Paskolos bedarbiams - ar įmanoma? Tikrai TAIP! Tokių paskolų išdavimo tvarka ir kitos sąlygos. 


Paskolos bedarbiams – Kiek galima pasiskolinti ir kas teikia tokias paskolas - štai kur klausimas? Kviečiame plačiau susipažinti su esamomis galimybėmis gauti paskolai. Greitieji kreditai bedarbių jau imami vis rečiau, nes šie jau pastebėjo, kad naujausios įstatymų pataisos kreditoriams užrišo rankas. Paskolos bedarbiams draudžiamos, taip pat draudžiama ir reklamuoti tokias paskolas. Pagal vekselį bedarbiai skolintis irgi negali.

Bedarbių asmenų grupė priskiriama prie tų, kurie paskolų gauti negali dėl pajamų trūkumo. Tai yra asmenys, kurie registruoti darbo biržoje, o ten užsiregistravę asmenys įprastai negauna jokių pajamų, kurios būtų laikomos tvariomis. Nebent gaunamos pajamos pos išėjimo iš darbo. Tvarios pajamos yra tos, kurios gaunamos reguliariai be jokių tarpų, o tai reiškia, kad tik atlyginimas, mokesčiai už autorinius kūrinius, pajamos iš NT nuomos veiklos ir kt. gali būti priskiriamos prie tvariųjų. Be abejo, paskutinieji pajamų šaltiniai yra vertinami kiek atidžiau ir čia taikomas kiek kitoks reikalavimas.

Ar visada svarbu tvarios pajamos? O ką daryti bedarbiams?

Jeigu tvarios pajamos yra nesusijusios su darbo užmokesčiu, tai tokių pajamų įvertinimui kreditorius privalomai turi žiūrėti ne į 4 mėnesių vidurkį, o žymiai ilgesnį. Tokias pajamas kreditoriams reikia vertinti konservatyviau. Taip pat kredito teikėjai privalo įsitikinti, kad tokias pajamas asmuo gaus ir vėliau. Jeigu bus nemaža tikimybė, kad klientas vėliau tų pajamų negaus, tai tokiam asmeniui išduoti paskolą draudžiama. Paprasčiausiai, kreditoriai pajamas turi vertinti ne tik pagal sumų vidurkį – būtina tikrinti tęstinumą, tikimybę. Toliau gauti tas pačias sumas, taip pat privalu įvertinti aplinkybes dėl kurių tų pajamų asmuo netektų.

Tie bedarbiai, kurie neturi pajamų, turėtų pamiršti skolinimąsi iš vartojimo kreditus teikiančių bendrovių, nes tos bendrovės tiesiog negali pažeisti įstatymų. Jos vargu ar norės rizikuoti – galima gauti milžinišką baudą. Taip pat reikėtų žinoti ir tai, kad patys bedarbiai irgi turėtų elgtis kiek atsakingiau – nereikėtų bandyti sukčiauti. Tai atsilieps bloguoju. Trumpai tariant, asmenims, kurie bando gauti kažkokias finansines paslaugas sukčiaujant, skiriama ir baudžiamoji atsakomybė. Tai reiškia, kad dėl sukčiavimo galima sėsti ir į kalėjimą. Jeigu jūs klastosite dokumentus, suklaidinsite kreditorių, kad gaunate didesnes pajamas, tai toks jūsų poelgis bus laikomas sukčiavimu.

Atsakingai skolintis siūloma ne tik bedarbiams, bet ir visiems kitiems asmenims, ypač siūloma vengti klaidingų duomenų pateikimo.


Paskolos nedirbantiems - vis dėlto įmanoma

Daugeliui vartotojų neaišku kodėl paskolos nedirbantiems nesuteikiamos nei vienoje bendrovėje, tačiau reikia žinoti tik vieną dalyką – tai tiesiog draudžia mokumo vertinimo nuostatai, kuriuos yra parengusi vyriausybė kartu su Lietuvos banku. Ši rinka yra reguliuojama, todėl kreditoriai jau nebeturi teisės patys spręsti kam skolinti pinigus, o kam ne. Būtent tie nuostatai ir yra didžiausia kliūtis, kuris neleidžia nedirbantiems naudotis šiomis finansinėmis paslaugomis. Jeigu jūs esate nedirbantis ir vis tiek jums neaišku, kodėl paskolų teikėjai neskolina jums pinigų, tai turėtumėte pažvelgti iš paskolų teikėjų pusės – jie nenori rizikuoti, jie nenori prarasti savo pinigų, nes ir taip aišku, kad nedirbantys asmenys dažniausiai skolų laiku ir negrąžina.

Išskirtinių reikalavimų nėra.

Paskolos bedarbiams asmenims nėra keliami kažkokie išskirtiniai reikalavimai – privalu gauti pajamas, jokiu būdu negalima delsti su mokėjimais kitoms finansų įstaigoms, būtina turėti švarią kredito istoriją ir svarbiausia – negalima turėti tiek įsipareigojimų, jog pajamų suma būtų per maža jų dengimui.

Kalbant apie gaunamas pajamas, tai kiekvienas nedirbantis turi suvokti, kad jos reikalingos ir paprastiems – dirbantiems asmenims, nes kitaip ir jie negautų jokio kredito, jeigu neturėtų iš ko jo grąžinti. Didelė problema atsiranda tuomet kai bedarbiai pateikia tokias kredito paraiškas, kuriose nurodytos milžiniškos sumos, o svarbiausia – jie neretai nurodo ir itin trumpą terminą, vos kelis mėnesius. Logiškai mąstant, per tuos kelis mėnesius jūsų pajamų suma turi būti didėjanti tiek, kad būtų galima laiku sumokėti visas įmokas ar padengti visą skolą atėjus laikui. Jeigu jūs daugiau pajamų gauti neketinate, tai patiems reikėtų pagalvoti iš ko tada ta skola būtų grąžinama. Žinokite, kad turint antstolių, viskas apsunkėja kaip reikiant.


Įmanoma net ir pakolos bedarbiams be pajamų?

Jeigu esate bedarbis ir domitės ką siūlo vartojimo kredito bendrovės, tai turėtumėte žinoti, kad gaištate laiką, nes paskolos be pajamų neišduodamos. Dažniausiai vartotojai klysta manydami, kad skolintis gali visi – taip, galima, bet tai nereiškia, kad gausite tą paskolą. Matote, dažniausiai kreditoriai nusprendžia kam skolinti, o kam ne ir jų apsisprendimui didžiausią įtaką daro esantys mokumo vertinimo nuostatai, nes mat už jų pažeidimą galimos ir didelės baudos. Tos baudos yra tokios didelės, jog viršija vidutinę vartojimo kredito sumą kartu su palūkanomis. Štai kodėl kredito bendrovės atidžiai vertina kreditingumą ir jau vengia skolinti pinigus nedirbantiems asmenims.

Paprasti žmonės kartais irgi negauna paskolų

Būtina akcentuoti, kad ne tik bedarbiai negauna paskolų – jų negauna ir paprasti žmonės, kurie turi darbą ir gauna pajamas. Dažniausiai kreditoriaus neigiamo atsakymo pateikimui įtaką daro reikalavimas, kuris verčia kreditorių tikrinti kliento pajamų ir įsipareigojimų santykį. Trumpai tariant, kiekvienas paskolų teikėjas, išduodantis vartojimo paskolas, privalo pažiūrėti ar klientas neturi tiek finansinių įsipareigojimų, kad 40 procentų nebūtų skirta kitoms bendrovėms. Jeigu tokią pajamų dalį jis jau skiria skoloms ar įmokoms dengti, tai kreditorius privalės atmesti tokio kliento paskolos paraišką. To reikalauja kliento mokumo vertinimo nuostatai.


Paskolos internetu bedarbiams, tik jei nėra uždelstų skolų?

Jeigu jums nedelsiant reikia pinigų, bet pasiskolinti nėra iš kur, vadinasi drąsiai galite kreiptis dėl paskolos. Paskolos internetu bedarbiams irgi išduodamos, bet tam reikės įvertinti mokumą bei kitus niuansus. Nedirbantiems asmenims irgi yra sudarytos šiokios tokios sąlygos dėl skolinimosi. Aišku, tai reiškia, kad viską lemia ne bedarbio statusas, o būtent jo situacija. Kai kuriais atvejais bedarbių netgi nereikėtų priskirti prie įprastų nedirbančių, kurie gauna pašalpas. Kai kurie bedarbiai tiesiog turi šį statusą, bet verčiasi kuo puikiausiai. Tai yra tam tikros išimtys ir tiek. Į jas kai kurios paskolų bendrovės tikrai atsižvelgia.

Paskolos internetu bedarbiams suteikiamos tuomet, kai atitinkamos elementarios sąlygos: gaunamos tvarios pajamos, neturima uždelstų skolų, švari kredito istorijos ataskaita. Kalbant apie pajamas, verta akcentuoti, kad bedarbiai gali jas gauti. Pavyzdžiui, jeigu esate nedirbantis asmuo, kuris gauna pašalpas ir tuo pačiu stipendiją iš darbo biržos, vadinasi, jūs kažkokias pajamas gaunate. Tai reiškia, kad gali būti nustatomas tų pajamų gavimo laikotarpis. Pagal tą laikotarpį ir turėtumėte imti paskolą. Pavyzdžiui, nebūtų naudos teikti kredito paraišką metams laiko, jeigu pašalpą ir stipendiją gautumėte tik pusmetį. Kredito bendrovės negalės išduoti paskolos, jeigu matysis, kad po kurio laiko neturėsite jokio pajamų šaltinio.

Ar tiesa, kad paskolos bedarbiams neretai visiškai nesuteikiamos?

Šiuo metu paskolos internetu bedarbiams kaip ir nėra išduodamos, nes tai yra įprasti vartojimo kreditai. Tačiau, kai kurios paskolos internetu išduodamos ne vartojimo poreikių tenkinimui. Pavyzdžiui, jeigu esate nedirbantis asmuo, kuris baigė darbo biržos kursus ir ieško finansavimo veiklai pradėti, jūs galite kreiptis dėl verslo paskolos. Tokios paskolos išduodamos remiantis jau kitomis sąlygomis. Aišku, tokia paskola turės būti naudojama pagal paskirtį.

Paskolos turi būti nadojamos paga paskirtį

Teikiant paraišką dėl kredito, ypač didelį dėmesį reikia skirti paskirčiai apibendrinti. Kalba eina apie verslo kreditus. Kai kurios greitųjų paskolų bendrovės teikia paskolas verslo pradžiai. Jums reikės nurodyti šią paskirtį, o taip pat turėsite nurodyti kur ta paskola bus panaudota. Jūs negalėsite gautos sumos naudoti asmeninių vartojimo poreikių tenkinimui, o jeigu šią sąlyga pažeisite, galite prisidaryti problemų.

Kreditingumo vertinimas

Bedarbiai asmenys minėtais privalumais pasigirti negali – jie ne tik negauna pajamų, bet jie dar ir gyvena iš bedarbio pašalpos ar kitų socialinių išmokų. Kuo ilgesnis laikotarpis kai jie yra darbo biržoje, tuo blogiau, nes didelė tikimybė, jog kreditorius sužinos, kad asmuo ilgą laiką negauna jokių tvarių pajamų. Taip pat reikia pabrėžti, kad bedarbiai, pradėję dirbti, paskolas gali gauti tik praėjus keliems mėnesiams, nes bus tikrinamas paskutinių 4 mėnesių pajamų vidurkis.


Įstatymai dėl paskolų nedirbantiems

Kiekvienas paskolų teikėjas privaro laikytis įstatymų bei mokumo vertinimo nuostatų, o juose ir yra surašytos visos sąlygos dėl pinigų skolinimo. Jeigu asmuo delsia mokėti įmokas kitoms finansų įstaigoms, tai įprasta, kad kredito teikėjas tai pamatys žiūrėdamas į kliento kredito istoriją ir dėl to paskolos nesuteiks. Taip pat patys paskaičiuokite savo įsipareigojimus – jeigu jie bus didesni nei jūsų gaunamos pajamos, tai vėlgi – negausite jokio kredito.

Paskolos nedirbantiems šiuo metu neišduodamos.