Kaip sutaupyti automobiliui?

2020-03-22

Ar įmanoma sutaupyti automobiliui? Tikrai taip! Tai reikalauja disciplinos, tačiau jei atliksite šiuos veiksmus, per kelis mėnesius galėsite sutaupyti visą reikiamą sumą arba bent dalį jos ir tik likusią pasiskolinti.

1. Apskaičiuokite reikiamą sumą

Pasirinkite tikslinę išleisti sumą, tada palyginkite keletą markių ir modelių, kad sužinotumėte, ar ji reali. Kai išsiaiškinsite kainų diapazoną, kurį galite sau leisti, apskaičiuokite pradinę įmoką. Be paties automobilio kainos, nustatykite, kiek pinigų jums reikės pardavimo mokesčiui ir rinkliavoms, kad galėtumėte sutaupyti ir šias išlaidas. 

Net jei paaiškės, kad reikiama suma per didelė ir savo jėgomis tikrai nepavyks visos sutaupyti, siekite savo lėšomis padengti bent 20 proc. naujos mašinos, o naudotos transporto priemonės - 10 proc. galutinės kainos. „Kuo daugiau pinigų galėsite susitaupyti patys, tuo geresnį sandorį gausite“, - sako automobilių paskolų ekspertai. Didesnė pradinė įmoka padės jums gauti paskolą, o tai gali uždirbti mažesnę palūkanų normą ir labiau prieinamas mėnesines įmokas.

2. Su automobiliu susijusių išlaidų biudžetas

Finansų ekspertai rekomenduoja vadovautis 50/30/20 biudžetu, kuriame 50% jūsų mėnesinių pajamų skiriama poreikiams, 30% - norams ir 20% santaupoms bei skolos grąžinimui. Gali būti sudėtinga nuspręsti, ar transporto priemonės sutaupymą įskaičiuoti į „poreikių“ ar „norų“ dalį jūsų biudžeto. Pagalvokite apie tai taip: naudotas bazinio modelio automobilis ir visiškai naujas automobilis su patobulintomis funkcijomis- jie abu vienodai nuveš jus į darbą, bet pastarasis yra labiau „noro“ dalykas.

Atminkite, kad mokėjimas už automobilį ir kitos einamosios išlaidos, tokios kaip draudimas, taps jūsų biudžeto dalimi. Daugelis ekspertų teigia, kad visos su automobiliu susijusios išlaidos neturėtų viršyti 20% jūsų mokesčių. Draudimo įmokoms įtakos turės tokie faktoriai kaip vairavimo stažas, amžius ir vairavimo istorija.

3. Apribokite nereikalingas išlaidas

Taupydami didesniam pirkiniui, pavyzdžiui, automobiliui, atsargiai išleiskite pinigus kitur. Apsvarstykite galimybę laikinai sumažinti „norų“ išlaidas ir raskite būdų, kaip sumažinti dabartines išlaidas, tokias kaip televizija ir maisto produktai. Sutaupytus pinigus nukreipkite į savo naujo automobilio fondą.

4. Susikurkite taupomąją sąskaitą

Dabar, kai žinote, kiek ir kaip galima sutaupyti, kitas žingsnis yra rasti saugius namus savo pinigams. Galbūt verta atidaryti atskirą sąskaitą, kad nekiltų pagunda automobiliui taupomus pinigus išleisti kitais tikslais.
Jei planuojate taupyti kelis metus - tarkime, kad esate studentas, o automobilio pirkimas yra ilgalaikis tikslas - įdėkite savo pinigus į didelių palūkanų taupomąją sąskaitą arba indėlio sertifikatą, kad jie galėtų augti. (Įsitikinkite, kad ne apsipirkote: kai kurios geriausios internetinės sąskaitos moka 150 procentų didesnes palūkanų normas nei dideli tradiciniai bankai. pvz. Fin bee ; Savy) Palikite šiuos rezervus nepažeistus, kol neateis laikas pirkti automobilio.

5. Automatizuokite savo santaupas

Kai turėsite vietą kaupti santaupas, reguliariai mokėkite įmokas. Tai galite padaryti, nustatydami automatinius pervedimus iš savo banko sąskaitos arba naudodamiesi kokia patikima programėle, kuri įneš indėlius už jus.

6. Parduokite arba iškeiskite savo dabartinį automobilį

Pakeisti seną automobilį? Galite jį parduoti ar iškeitsi ir sumokėti likusią sumą nauajam automobiliui. „Pardavę patys, tikėtina, uždirbsite daugiau pinigų, tačiau tai jums kainuos laiką“, - sako ekspertai.
Norėdami įvertinti automobilio vertę, naudokite įvertinimo įrankius, kad žinotumėte, kiek jis gali prisidėti prie jūsų taupymo fondo.

7. Raskite papildomų pajamų šaltinių

Jei norite padėti pašalinti bet kokias santaupų spragas, pagalvokite, kaip rasti būdų užsidirbti daugiau pinigų. Šalutinis darbas gali pagreitinti jūsų pažangą, tačiau prieš įsipareigodami įsitikinkite, kad jis yra teisėtas ir vertas laiko.


Ir vis dėl to jeigu šis planas pasirodė sunkiai įgyvendinamas, o automobilio žutbūt reikia pagalvokite apie paskolą. Paskolos automobiliui gali būti ir su mašinos įkeitimu ir be jo. Daugiau apie paskolas automobiliui.