Ką daryti turint skolų?

2019-12-11

Turite skolų, kurių niekaip nepavyksta atsikratyti? Siūlome kelis patarimus, kurie galbūt padės sumažinti skolą arba išmokėti ją visą.  

Žinok, kam ir kiek esi skolingas

Sudarykite savo skolų sąrašą, įskaitant kreditorių, bendrą skolos sumą, mėnesinį mokėjimą ir mokėjimo terminą. Savo sąskaitoje esančioms skoloms patvirtinti galite naudoti savo kredito ataskaitą. Turėdami visas skolas priešais akis, galėsite pamatyti didesnį vaizdą ir žinoti apie visą savo skolų vaizdą.

Ne tik sukurkite savo sąrašą, bet ir nepamirškite jo. Periodiškai žiūrėkite į savo skolų sąrašą, ypač kai mokate sąskaitas. Atnaujinkite sąrašą kas keletą mėnesių, kai keičiasi jūsų skolos suma.

Jeigu turite greitų kreditų verta peržiūrėti refinansavimo galimybes. Gal kitas kreditorius siūlo mažesnes palūkanas. Arba kelias mažesnes skolas verta sujungti į vieną – vėlgi palūkanos gaunasi mažesnės.

Apmokėkite savo sąskaitas tuo pačiu laiku kiekvieną mėnesį

Dėl vėluojančių mokėjimų tampa sunkiau sumokėti skolą, nes už kiekvieną praleistą mokėjimą turėsite sumokėti delspinigius. Jei praleisite du mokėjimus iš eilės, padidės jūsų palūkanų norma ir finansiniai mokesčiai.

Jei savo kompiuteryje ar išmaniajame telefone naudojatės kalendoriaus sistema, įveskite ten savo mokėjimus ir nustatykite perspėjimą, kuris primintų jums keletą dienų prieš mokėjimą. Jei praleidote mokėjimą, nelaukite iki kitos mokėjimo nustatytos datos, tada jau gali būti pranešta kredito biurui. Geriau padarykite mokėjimą, kai tik prisiminsite arba gausite trūkstamų lėšų.

Apmokėkite bent minimalią sumą

Jei negalite sau leisti mokėti nieko daugiau, atlikite bent minimalų mokėjimą. Žinoma, minimali įmoka nepadeda daryti tikros pažangos mokant skolas. Tačiau tai neleidžia augti jūsų skolai ir tvarko jūsų sąskaitą. Jei visai praleisite mokėjimą, tampa sunkiau susigaudyti ir galite visai pamiršti.

Nuspręskite, kurias skolas sumokėti pirmiausia

Greito kredito internetu skolos sumokėjimas pirmiausia yra geriausia strategija, nes joms yra didesnės palūkanų normos nei kitoms skoloms. Iš visų jūsų skolų grąžinimo pirmenybė paprastai teikiama toms, kurių palūkanos yra didžiausios, nes jos kainuoja daugiausiai pinigų.

Naudokite savo skolų sąrašą, kad sudarytumėte prioritetus ir suskirstytumėte skolas pagal tvarką, kuria norite jas išmokėti. Taip pat pirmiausia galite pasirinkti sumokėti skolą su mažiausiu likučiu.

Sumokėkite skolas ir mokesčius

Savo skolą galite sumokėti tik tiek, kiek galite sau leisti. Kai turite ribotų lėšų grąžinti skolą, sutelkite dėmesį į tai, kad jūsų kitos sąskaitos būtų geros būklės. Neaukokite savo „teigiamų“ sąskaitų dėl tų, kuriose jau įsiskolinote. Sumokėkite tas pavėluotas paskolas, kai galite sau leisti tai padaryti.

Susikurkite „skubios pagalbos fondą“

Neturėdami galimybės sutaupyti, turėtumėte įsiskolinti, kad padengtumėte neatidėliotinas išlaidas. Net nedidelis skubios pagalbos fondas padengs nedideles išlaidas, kurios atsiranda kiekvieną kartą.

Pirmiausia reikia sukurti nedidelį skubios pagalbos fondą – 500 Eur yra gera vieta pradėti. Kai tai turėsite, užsibrėžkite tikslą sukurti didesnį fondą, pvz., 100 Eur. Galų gale reikėtų sukurti šešių mėnesių pragyvenimo išlaidų rezervą.

Išlaidoms planuoti naudokite mėnesio biudžetą

Turėdami biudžetą galite užtikrinti, kad turite pakankamai pinigų mėnesinėms išlaidoms padengti. Suplanuokite pakankamai iš anksto ir galėsite imtis skubių veiksmų, jei atrodo, kad neturėsite pakankamai pinigų sąskaitoms šį ar kitą mėnesį. Biudžetas taip pat padeda planuoti išleisti papildomus pinigus, kuriuos likote padengę išlaidas. Šiuos papildomus pinigus galite panaudoti, kad greičiau išmokėtumėte skolas.

Atpažinkite požymius, kad jums reikia pagalbos

Jei jums sunku kiekvieną mėnesį sumokėti skolas ir kitas sąskaitas, gali tekti kreiptis pagalbos į skolų pašalinimo įmonę, pavyzdžiui, kredito konsultavimo agentūrą. Kitos skolos sumažinimo galimybės yra skolų refinansavimas ar bankrotas. Jie visi turi privalumų ir trūkumų, todėl atidžiai įvertinkite savo galimybes.