10 patarimų, kaip sutaupyti pinigų

2020-06-03

Nors galbūt nekontroliuojate ekonomikos, tačiau kontroliuojate veiksmus, kurių imatės. Komplimentai balansui. Čia yra 10 būdų, kaip valdyti savo finansus.

1. Sekite savo išlaidas. Jei žinote, kur eina jūsų pinigai, prireikus bus lengviau atlikti pakeitimus. Pabandykite naudoti kokią išlaidų sekimo programėlę savaitę ar dvi, kad sužinotumėte, kur eina jūsų pinigai.

2. Atskirkite norus nuo poreikių. Ar tikrai jums reikia to 42 colių plokščiaekranio televizoriaus? Kai pinigų trūksta, jie neturėtų būti išleidžiami, nebent tai būtų absoliučiai būtina.

3. Venkite kreditų sąskaitoms apmokėti. Nors tai gali palengvinti situaciją dabar, naudodamiesi kreditu ateityje tik padidinsite mėnesinius mokėjimus.

4. Taupykite reguliariai. Palikite dalį savo atlyginimo tiesiai į savo taupomąją sąskaitą arba nustatykite automatinį pervedimą kiekvieną mėnesį nuo čekio į savo taupomąją sąskaitą.

5. Patikrinkite savo draudimo polisus. Peržiūrėkite visų savo planų aprėptį. Jūs galite turėti per daug ir švaistyti pinigus arba per mažai ir būti nepakankamai apsaugoti.

6. Būkite atsargūs išleisdami didelę pinigų sumą periodiniams pirkiniams, pavyzdžiui, dovanoms ir atostogoms. Nors jūs galite jaustis gerai išleisdami tuos pinigus, tačiau vėliau galite gailėtis.

7. Atsisakykite arba sumažinkite savo paslaugų kokybę. Gal galite įsigyti pigesį kabelinės televizijos paketą ar apskritai jos atsisakyti? Jei turite mobilųjį telefoną, apsvarstykite galimybę nutraukti savo fiksuotojo ryšio liniją.

8. Pabandykite sumažinti savo sąskaitą už energiją. Išjunkite prietaisus ir lemputes, kai jų nereikia. Įsigykite energiją taupančias lemputes. Kai galite, vietoj oro kondicionavimo naudokite ventiliatorių arba uždėkite megztinį užuot įjungę šilumą.

9. Apsvarstykite galimybę prisijungti prie sąskaitos apmokėjimo internetu. Ne tik sutaupysite pinigų, bet ir galėsite įsitikinti, kad mokėjimai bus gauti laiku. Kartais internetinis sąskaitų apmokėjimas yra nemokamas.

10. Sumažinkite užsakymų skaičių. Net jei maistas nėra brangus, tai dažnai padarant ir atsisakius gali būti naudinga. 10 Eur pica kartą per savaitę jums kainuos daugiau nei 500 Eur per metus!